Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

Dalkan: “Kesintiler halk sağlığı için de hastalar için de ciddi tehdit”

Published

on

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Ceyhun Dalkan, elektrik kesintilerinin sadece günlük hayatı aksatmakla kalmadığını halk sağlığı için de, hastalar için de ciddi tehdit oluşturduğunu belirtti.

Evde bakım gören hastaların, elektrik kesintilerinden etkilendiğine dikkat çeken Dalkan, “Özellikle solunum cihazlarına bağımlı olan, nebüler tedavi alan hastalar risk altındadır ve kesintilerin sağlık üzerinde yarattığı olumsuz etkiler kabul edilemez boyuttadır.” dedi.

Dalkan, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği adına yaptığı yazılı açıklamada, kesintilerin evde bakım gören hastalar, ilaçların saklanması ve gıda güvenliği için risklerine değinerek, “Bu çağda elektrik kesintisi kabul edilebilir değildir. Halka elektrik sağlayamayan yöneticiler artık istifa etmelidir” ifadesine yer verdi.

Birçok ilacın belirli sıcaklık koşullarında saklanması gerektiğini anımsatan Ceyhun Dalkan, elektrik kesintilerinin gıdaların bozulmasına, bunun da gıda zehirlenmelerine neden olabileceği konusunda uyardı.

Sorunun çözülmemesinin toplumun ruh sağlığını da ciddi şekilde etkilediğini belirten Dalkan, “Sıcaklık rekorlarının yaşandığı bu günlerde soğutma sistemlerinin çalışmaması sağlık sorunlarına yol açabilir, özellikle hassas gruplar için tehlikeli oluşturabilir.” dedi.

Dalkan, halk sağlığı sorunu haline gelen kesintilerin kalıcı şekilde çözülmesi için gerekli yatırımların yapılması gerektiğini vurguladı.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yıl dönümü… Şehitler Anıtına çelenk sunuldu

Published

on

By

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yılı etkinleri çerçevesinde bugün sabah Şehitler Anıtı’na çelenk sunuldu.

Lefkoşa Şehitler Anıtı önünde saat 08.00’de çelenklerin Şehitler Anıtı’na konulmasıyla başlayan törende, saygı duruşu, saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Tören, Şehitlik Özel Defteri’nin imzalanmasıyla sona erdi.

Devamını Oku

Kıbrıs

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de

Published

on

By

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılmak üzere KKTC’ye geldi.

Erdoğan ilk olarak Atatürk Anıtı önündeki törene katılacak, ardından da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki törene katılacak.

Devamını Oku

Kıbrıs

Özkurt: Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım

Published

on

By

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde yayın hayatına 20 Temmuz 1994 tarihinde başlayan Bayrak FM, 30 yaşında…

Bu yıl 30’uncu yılını kutlamanın gururunu yaşayan Bayrak FM için, , “Bir Bayrak FM Hikayesi” belgesel de hazırlandı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt da, Bayrak FM, 30’uncu yılını dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özkurt yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ Böylesi önemli ve anlamlı bir günde 30’uncu yılını kutlayan ve en çok dinlenen kanallar arasında olan Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım. 1963’te mücadele ile kurulan Bayrak Radyosu’nun ardından açılan Bayrak İnternational, Bayrak FM, Bayrak Klasik, Bayrak Türk Müziği ve Bayrak Radyo Haber kanalları Kıbrıs Türk halkına hizmet vermeye devam edecektir.”

Devamını Oku

Trending

Reklam