Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

Erken seçim tarihiyle ilgili Karar haftaya!

Published

on

İktidar ve muhalefet arasındaki erken seçim tarihi tartışmalarına ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, “karar, en geç önümüzdeki hafta verilecek” dedi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Kanal T ekranlarında gazeteci Serhat İncirli’nin programına konuk olarak, değerlendirmelerde bulundu.

Erken seçim konusunda, iktidar ile muhalefet arasındaki anlaşmazlığa değinen Arıklı, “Erken seçimle ilgili karar, en geç önümüzdeki hafta verilecek” dedi.

Muhalefet ve iktidarın, erken seçim tarihi konusunda ortak bir noktada buluşmaya niyetli olduğunu söyleyen Arıklı, “İkisinin arasını bulabilirsek, ortak bir noktada anlaşabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Denktaş mekik diplomasisi yürütüyor
Demokrat Parti Milletvekili Serdar Denktaş’ın, erken seçim konusunda muhalefet ve iktidar arasında bir mekik diplomasisi yürüttüğünü ifade eden Arıklı, “Önümüzdeki dönem aday olmayacağı için çok daha rahat hareket etmesinden dolayı, ben kendisinden arabulucu olması için ricacı oldum. Girişimlerini sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Arıklı, “zannediyorum, çok fazla bir çatışma olmadan erken seçim tarihi konusunda anlaşabileceğiz” diyerek, “ Son öğrendiğim kadarıyla, iktidar ve muhalefet arasındaki takvim 1 – 1 buçuk aya inmiş durumda” dedi.

kaynak kıbrıs postası

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yıl dönümü… Şehitler Anıtına çelenk sunuldu

Published

on

By

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yılı etkinleri çerçevesinde bugün sabah Şehitler Anıtı’na çelenk sunuldu.

Lefkoşa Şehitler Anıtı önünde saat 08.00’de çelenklerin Şehitler Anıtı’na konulmasıyla başlayan törende, saygı duruşu, saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Tören, Şehitlik Özel Defteri’nin imzalanmasıyla sona erdi.

Devamını Oku

Kıbrıs

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de

Published

on

By

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılmak üzere KKTC’ye geldi.

Erdoğan ilk olarak Atatürk Anıtı önündeki törene katılacak, ardından da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki törene katılacak.

Devamını Oku

Kıbrıs

Özkurt: Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım

Published

on

By

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde yayın hayatına 20 Temmuz 1994 tarihinde başlayan Bayrak FM, 30 yaşında…

Bu yıl 30’uncu yılını kutlamanın gururunu yaşayan Bayrak FM için, , “Bir Bayrak FM Hikayesi” belgesel de hazırlandı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt da, Bayrak FM, 30’uncu yılını dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özkurt yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ Böylesi önemli ve anlamlı bir günde 30’uncu yılını kutlayan ve en çok dinlenen kanallar arasında olan Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım. 1963’te mücadele ile kurulan Bayrak Radyosu’nun ardından açılan Bayrak İnternational, Bayrak FM, Bayrak Klasik, Bayrak Türk Müziği ve Bayrak Radyo Haber kanalları Kıbrıs Türk halkına hizmet vermeye devam edecektir.”

Devamını Oku

Trending

Reklam