Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Rum Basını

GÜNEY KIBRIS’TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 10 HAZİRAN’DA SONA ERİYOR

Published

on

Güney Kıbrıs’ta korona virüsün yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağı, 10 Haziran’dan itibaren sona eriyor.

Rum Bakanlar Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantıda, sokağa çıkma yasağının cumartesinden itibaren gece 1 ile sabah 5 saatleri arasında uygulanması; 10 Haziran tarihinden itibaren ise tamamıyla kaldırılması yönünde karar aldı.

Rum habere kaynaklarına göre, evlerde 1 Haziran tarihinden itibaren, daimi ikamet eden kişiler ve çocuklar dahil olmak üzere, en fazla 20 kişi bulunabilecek. Kapalı alanlara mekan kapasitesinin yüzde 50’si oranında kişi alınabilecek.
Yeme içme yerlerinin iç mekanlarının yeniden faaliyete geçmesine ise ilgili protokol temelinde izin verilecek.
Alınan kararlar çerçevesinde 10 Haziran tarihinden itibaren ise, ilgili sağlık protokolü temelinde gece kulüpleri yeniden açılacak, aynı zamanda özel şirketler ile kamu kurum ve kuruluşlarında fiziksel olarak bulunabilecek kişi sayısıyla ilgili yüzde 50 sınırı kaldırılacak.
Rum Bakanlar Kurulunun aldığı tüm kararların bir kararnameyle düzenleneceği ve 31 Haziran tarihine kadar geçerli olacağı da ifade edildi.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rum Basını

Kuzey’de Çalındı, Güneyde Bulundu!

Published

on

By

İnönü’de evinin önünde duran ‘GK 081’ plakalı Mitsubishi Strada markalı arabası çalınan Mehmet Erbil Taşer isimli vatadaşın arabası Limasol’da bulundu. Sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapan Taşer, arabasının bir kapı camının kırıl olduğunu belirterek, “Camı kırıp direksiyonun altından düz kontak yapmışlar. İki kesimin polis teşkilatı gerekli işlemleri yaptıktan sonra alabileceğim. Buna da şükür. Umarım failler yakalanır da benzer olaylar yeniden olmaz” dedi.

Devamını Oku

Rum Basını

Rum Meteorolojiden şiddetli fırtına uyarısı

Rum Meteoroloji Dairesi bugün ülkede şiddetli fırtına beklendiği uyarısında bulundu.

Published

on

By

 

Rum kaynaklara göre, özellikle sabah 11.00-19.00 saatleri arasında beklenen fırtına konusunda sarı alarm yayımladı.

Rum Meteoroloji Dairesi, dolu yağışının muhtemel olmakla birlikte yağış yoğunluğunun saatte 35-50 milimetre olmasının beklendiğini açıkladı.

Devamını Oku

Rum Basını

Yunanistan’dan Sonra Rumlar’da Kışkırtma Peşinde

RMMO, 06 -10 Haziran 2022 tarihleri arasında tüm birliklerinin katıldığı Nikitis-Dimitra Tatbikatı icra etmiştir.

Published

on

By

 

Yapılan tatbikatın görselleri RMMO’nun resmi internet sitesinden paylaşıldı ve fotoğrafta tanıdık biri vardı. Lazaros MAVROS. Peki Lazaros Mavros kimdir?

Terörist başı Apo’ya verdikleri C015918 numaralı, 1995-2005 yılları arasında geçerliliği olan Kıbrıs (Rum) Cumhuriyeti pasaportunun sahibi. Hayali bir kişilik değil yani.

Yunanistan’ın son dönem artan tahriklerinden sonra Rumların tatbikatta çekilen fotoğraflarda bu kişiyi RMMO resmi internet sayfasında servis etmesi Rumların terör örgütü PKK’ya verdiği desteğin bir göstergesidir.

Ve şimdi biz Kıbrıslı Türklerden, anavatanımızın can düşmanı PKK’ya yataklık eden Kıbrıslı Rumlarla ortak yaşamamız istenmektedir.

 

 

 

 

 

Devamını Oku

Trending

Reklam