Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

TC Mağusa Başkonsolosluğu için çalışmalar sürüyor

İSKELE-KARPAZ VE GAZİMAĞUSA’DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN İŞİ KOLAYLAŞACAK

Published

on

BAŞKONSOLOS ÇETİN’DEN BAŞKAN SADIKOĞLU’NA NEZAKET ZİYARETİ
GAZİMAĞUSA BAŞKONSOLOSLUĞU TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN İŞ YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK
İSKELE-KARPAZ VE GAZİMAĞUSA’DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN İŞİ KOLAYLAŞACAK
SADIKOĞLU: “HER ZAMAN VE HER ŞARTTA İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”
ÇETİN: “YAŞANAN SIKINTIYI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
İskele-Karpaz ve Gazimağusa’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının işini kolaylaştıracak ve vatandaşların Lefkoşa’ya gitmesine gerek kalmadan işlemlerini Gazimağusa’da yapmasına olanak tanıyacak TC Gazimağusa Başkonsolosluğu için çalışmalar sürüyor. Başkonsolosluğa yeni atanan İlyas Çetin de, göreve gelir gelmez ziyaretlerine başladı. Çetin bu kapsamda İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nu da ziyaret etti. İlyas Çetin’i, TC Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Ofisi’nin katkıları ile yapılan İskele Belediyesi Kültür Evi’nde ağırlayan Başkan Sadıkoğlu, hem İskele Belediyesi Kültür Evi hakkında bilgi verdi hem de İskele Belediyesi’nin sınırları dâhilinde bulunan İskele ve köylerini Başkonsolos Çetin’e tanıttı. Sadıkoğlu, Başkonsolosluğun açılacak olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

GAZİMAĞUSA BAŞKONSOLOSLUĞU TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN İŞ YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK
Lefkoşa’da bulunan TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nin iş yükünü azaltmak ve Büyükelçiliğe gitmekte sorun yaşayan özellikle İskele-Karpaz’da yaşayan vatandaşların işini kolaylaştırması için kısa bir zaman sonra açılacak Gazimağusa Başkonsolosu değişti. Kasım Kaban’ın yerine gelen İlyas Çetin de vakit kaybetmeden Gazimağusa Başkonsolosluğu’nun hizmet alanını yakından tanımak için ziyaretler başlattı. Çetin’in İskele-Karpaz güzergâhında ilk durağı ise İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu oldu. 

BAŞKAN SADIKOĞLU, ÇETİN’E, İSKELE’Yİ TANITTI
Gazimağusa Başkonsolosu İlyas Çetin’i İskele Belediyesi Kültür Evi’nde ağırlayan Başkan Sadıkoğlu, Çetin’e Kültür Evi’ni de gezdirdi ve Kültür Evi hakkında bilgiler verdi.  İskele Belediyesi’nin sınırları dâhilinde bulunan İskele ve köylerini de tanıtan Başkan Sadıkoğlu, çok sayıda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının bulunduğu İskele ve köylerinde yaşayan kişilerin, Gazimağusa Başkonsolosluğu’nun hizmet vermeye başlaması ile rahat bir nefes alacağını ifade etti. Vatandaşların ilk olarak bağlı bulundukları belediyeye ulaştığını hatırlatan Başkan Sadıkoğlu, işbirliği dâhilinde, İskele ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımızı, gerek duyulması halinde, araçlarımızla Gazimağusa’ya ulaştırmaya da hazır olduklarını belirtti. Başkonsolos İlyas Çetin’e yeni görevinde başarı temennisinde de bulunan Başkan Sadıkoğlu, İskele Belediyesi olarak her zaman ve her şartta iş birliğine hazır olduklarını da sözlerine ekledi. İskele Belediye Başkanı, İlyas Çetin’e nazik ziyaretlerinden ötürü de teşekkür etti.

ÇETİN: “YAŞANAN SIKINTIYI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Başkonsolosluk binasıyla ilgili resmi işlemlerin devam ettiğini anlatan İlyas Çetin, Gazimağusa Başkonsolosluğu’nun vereceği hizmetlerden de bahsetti. TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde verilen hizmetlerden nüfus, askerlik, ehliyet, vekâletname gibi işlemlerin Gazimağusa Başkonsolosluğu’nda olacağını belirten Çetin, İskele-Karpaz- Gazimağusa’da yaşayan vatandaşların bu hizmetlerden Lefkoşa’ya gitmeden yararlanabileceğini ifade etti. Bu bölgedeki belediyelerle de sürekli temas halinde olacaklarını söyleyen Çetin,  fiziki mesafeye bağlı olarak vatandaşların yaşadığı sıkıntıyı ortadan kaldırmak için var güçleriyle çalışacaklarını da sözlerine ekledi. 

HEDİYE TAKDİMİNDE BULUNDULAR
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile Gazimağusa Başkonsolosu İlyas Çetin arasındaki görüşme hediye takdiminin ardından son buldu. Gazimağusa Başkonsolosu İlyas Çetin, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü’nde Başkan Vekili görevini yürütmüştü.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel suikast girişimine uğrayan Donald Trump için mesaj yayımladı

Published

on

By

Bașbakan Ünal Üstel ,ABD eski Başkanı ve başkanlık seçimi adayı  Donald Trump’a yapılan suikast girişimi nedeni ile geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Üstel yayımladığı  mesajda şu ifadelere yer verdi:

“ABD’nin 45’inci Başkanı ve Başkan Adayı Sayın Donald Trump’a yönelik gerçekleştirilen suikast girişimini kınıyorum.

ABD seçimlerine ve yüksek sadakatle bağlı olduğumuz demokrasiye karşı yapılmış bu saldırının en kısa sürede aydınlatılmasını ve faillerin ortaya çıkarılmasını diliyorum.

Hangi düşünceden olursa olsun, hiç kimse kurşunlara hedef yapılarak susturulamaz, yok edilemez.

Bu vesileyle, dost ve müttefik Amerika halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Sayın Trump’a acil şifalar diliyorum.”

 

Devamını Oku

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel, Avrupa Şampiyonu Enver Haskasap’ı tebrik etti

Published

on

By

Baṣbakan Ünal Üstel, Macaristan’da gerçekleştirilen “Trackwood Festival this July”de Avrupa şampiyonu olan Drift Neu Racing Team pilotu Enver Haskasap’ı tebrik etti.

Üstel sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Macaristan’da gerçekleştirilen Trackwood Festival this July’de büyük bir başarıya imza atarak Avrupa şampiyonu olan kıymetli kardeşim Enver Haskasap’ı tebrik ederim.

Enver Haskasap uzun yıllardır ülkemizi Uluslararası platformda temsil etmekte ve elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırmaktadır.

Yıllarca bıkmadan, usanmadan ülke sporuna kattığı değerler için Enver Haskasap’a şahsım ve ülkem adına teşekkür ederim.” dedi.

Devamını Oku

Kıbrıs

Töre:Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir

Published

on

By

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Töre, “Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Töre mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Türk milleti tarihi boyunca savaşmış, direnmiş ve hürriyetinden asla taviz vermemiştir. Tarihimizin en sinsi saldırılarından biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimine karşı Türk milleti önemli bir zafer elde etmiştir.  15 Temmuz darbe girişimi Türkiye Cumhuriyetine, milli ve demokratik değerlerine ve tüm kazanımlarına sahip çıkılmasıyla hüsrana uğratılmıştı.

“Demokrasiye ve özgürlüğe canı pahasına sahip çıkan şehitlerimizi rahmetle anıyor, Türk milletinin demokrasi zaferini kutluyorum.

15 Temmuz gecesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği direktifle, Türk halkının, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek mensuplarının, Türk Polis Teşkilatı’nın, basının gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlık günlere taşımak isteyenler emellerine ulaşamamıştır. Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Bu uğurda şehit düşen 251 asker, polis ve sivil vatandaşımızı saygıyla anıyor,  ailelerine ve Anavatan Türkiye’mize başsağlığı diliyorum.

Demokrasi yoluyla belirlenen milli iradeden asla vazgeçilemez, milli irade dikta yoluyla ortadan kaldırılamaz. Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!”

Devamını Oku

Trending

Reklam