Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

AYAVEFE: İnsan odaklı projelerle halkımızın yanında olmaya her zaman için devam edeceğiz

Published

on

Dr.AYAVEFE’den İhtiyaç Sahibi 305 Öğrenciye Tablet Bağışı

Öğrencilerin bu sene pandemi koşullarından dolayı ortaya çıkan eksikliklerinin giderilmesi için yaz tatilinde ihtiyaç duyacakları tabletler ünlü işadamı Dr.Yaşam Ayavefe’den geldi.

Pandemi koşullarından dolayı online eğitimin mecburi kılındığı ülkemizde evinde tablet veya bilgisayarı olmayan öğrencilerin mağduriyetini gidermek için daha önce de yardımda bulunanan Dr.Yaşam Ayavefe 305 öğrencinin daha yüzünü güldürmeyi görev edindi…

Yetkili kişiler ve görevliler tarafından yapılan araştırma ile bölgelerdeki ihtiyaçlı öğrenciler tespit edilerek listeler hazırlanmış ve kampanya başlatılmıştı. Bu çalışmayı yakından takip eden Ayavefe’nin ekibi konunun kendisine bildirilmesinden sonra yardım konusuna hiç bir zaman duyarsız kalmayan Dr.Ayavefe verdiği talimat ile İskele Karpaz bölgesinde ki ihtiyaçlı 305 öğrencinin tablet sorununun çözülmesi talimatını verdi.Oluşturulan 6 kişilik yardım ekibi hafta içerisinde öğrencilere birer birer ulaşarak tabletlerini teslim etti…

Konu ile açıklama yapan Dr.Yaşam Ayavefe şunları söyledi ;

Önceliğimiz çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için çalışmak olmalıdır. Bir ülkenin geleceği eğitimli nesillerle idame edilir. Öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde alması için elimizden geleni yapmalıyız. Dr.Ayavefe temennimiz pandeminin kısa süre içerisinde sonlanıp yüz yüze eğitim sürecinin bir an önce başlamasıdır dedi. Dr.Ayavefe Şartlar ne olursa olsun, insan odaklı projelerle halkımızın yanında olmaya her zaman için devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yıl dönümü… Şehitler Anıtına çelenk sunuldu

Published

on

By

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yılı etkinleri çerçevesinde bugün sabah Şehitler Anıtı’na çelenk sunuldu.

Lefkoşa Şehitler Anıtı önünde saat 08.00’de çelenklerin Şehitler Anıtı’na konulmasıyla başlayan törende, saygı duruşu, saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Tören, Şehitlik Özel Defteri’nin imzalanmasıyla sona erdi.

Devamını Oku

Kıbrıs

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de

Published

on

By

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılmak üzere KKTC’ye geldi.

Erdoğan ilk olarak Atatürk Anıtı önündeki törene katılacak, ardından da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki törene katılacak.

Devamını Oku

Kıbrıs

Özkurt: Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım

Published

on

By

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde yayın hayatına 20 Temmuz 1994 tarihinde başlayan Bayrak FM, 30 yaşında…

Bu yıl 30’uncu yılını kutlamanın gururunu yaşayan Bayrak FM için, , “Bir Bayrak FM Hikayesi” belgesel de hazırlandı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt da, Bayrak FM, 30’uncu yılını dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özkurt yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ Böylesi önemli ve anlamlı bir günde 30’uncu yılını kutlayan ve en çok dinlenen kanallar arasında olan Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım. 1963’te mücadele ile kurulan Bayrak Radyosu’nun ardından açılan Bayrak İnternational, Bayrak FM, Bayrak Klasik, Bayrak Türk Müziği ve Bayrak Radyo Haber kanalları Kıbrıs Türk halkına hizmet vermeye devam edecektir.”

Devamını Oku

Trending

Reklam