Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

Büsküvütçü: “Yargıya operasyon yapılmaya çalışılıyor”

Published

on

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, bazı çevreler tarafından yargı ve hukuk sistemi üzerinde operasyon yapılmaya çalışıldığını savundu.

MDP Genel Başkanı Büsküvütçü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Üç gündür ülkemizin kamuoyunu meşgul eden Fetöcü terör örgütünün kullandığı taktiklere benzer bir şekilde, isimlerini ve imzalarını gizleyerek kamuoyunu galeyana getirmek üzere isimsiz ve imzasız şekilde bildiriler hazırlanmıştır.  Bildirilerde bazı kurum, kuruluşlar ve kişilerin açık isimleri belirtilerek iftiralar atılmıştır. Kirli işler içerisinde olduğu iddia edilen bir iş insanına yapılan operasyonu sulandırmak için kirli çalışmalar yapılmıştır.” Denildi.

Açıklamada, “Yargımızı ve hukuku zan ve töhmet altında bırakıp küçük düşürmeye çalışan Fetö vari imzasız mailler ve çeşitli sosyal medya mecraları kullanılarak yollanan yazılar hukuk sistemimiz üzerinde bir operasyon olduğunun kanıtıdır” ifadesi kullanıldı.

Büsküvütçü, “Başsavcılığımız ve polis genel müdürlüğümüz bu yönde soruşturma başlatmış mıdır? Hukuk sistemimiz üzerinde yapılmaya çalışılan operasyona kimler dahil olmuştur?” sorularını da yöneltti.

Büsküvütçü açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Şayet bu konu üzerinde herhangi bir soruşturma yoksa derhal başlatılmalı, eğer başlamış bir soruşturma varsa hızlı bir şekilde derinleştirilerek bitirilmeli ve Kıbrıs Türk toplumunu manipüle eden yargı sistemini dizayn etmeye çalışan kişileri derhal yargı karşısına çıkarmalıdır. Kuzey Kıbrıs Tük Cumhuriyeti Kamuoyunu da yapılan algı operasyonlarına karşı uyanık olmaya davet ediyoruz”

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel suikast girişimine uğrayan Donald Trump için mesaj yayımladı

Published

on

By

Bașbakan Ünal Üstel ,ABD eski Başkanı ve başkanlık seçimi adayı  Donald Trump’a yapılan suikast girişimi nedeni ile geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Üstel yayımladığı  mesajda şu ifadelere yer verdi:

“ABD’nin 45’inci Başkanı ve Başkan Adayı Sayın Donald Trump’a yönelik gerçekleştirilen suikast girişimini kınıyorum.

ABD seçimlerine ve yüksek sadakatle bağlı olduğumuz demokrasiye karşı yapılmış bu saldırının en kısa sürede aydınlatılmasını ve faillerin ortaya çıkarılmasını diliyorum.

Hangi düşünceden olursa olsun, hiç kimse kurşunlara hedef yapılarak susturulamaz, yok edilemez.

Bu vesileyle, dost ve müttefik Amerika halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Sayın Trump’a acil şifalar diliyorum.”

 

Devamını Oku

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel, Avrupa Şampiyonu Enver Haskasap’ı tebrik etti

Published

on

By

Baṣbakan Ünal Üstel, Macaristan’da gerçekleştirilen “Trackwood Festival this July”de Avrupa şampiyonu olan Drift Neu Racing Team pilotu Enver Haskasap’ı tebrik etti.

Üstel sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Macaristan’da gerçekleştirilen Trackwood Festival this July’de büyük bir başarıya imza atarak Avrupa şampiyonu olan kıymetli kardeşim Enver Haskasap’ı tebrik ederim.

Enver Haskasap uzun yıllardır ülkemizi Uluslararası platformda temsil etmekte ve elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırmaktadır.

Yıllarca bıkmadan, usanmadan ülke sporuna kattığı değerler için Enver Haskasap’a şahsım ve ülkem adına teşekkür ederim.” dedi.

Devamını Oku

Kıbrıs

Töre:Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir

Published

on

By

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Töre, “Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Töre mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Türk milleti tarihi boyunca savaşmış, direnmiş ve hürriyetinden asla taviz vermemiştir. Tarihimizin en sinsi saldırılarından biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimine karşı Türk milleti önemli bir zafer elde etmiştir.  15 Temmuz darbe girişimi Türkiye Cumhuriyetine, milli ve demokratik değerlerine ve tüm kazanımlarına sahip çıkılmasıyla hüsrana uğratılmıştı.

“Demokrasiye ve özgürlüğe canı pahasına sahip çıkan şehitlerimizi rahmetle anıyor, Türk milletinin demokrasi zaferini kutluyorum.

15 Temmuz gecesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği direktifle, Türk halkının, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek mensuplarının, Türk Polis Teşkilatı’nın, basının gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlık günlere taşımak isteyenler emellerine ulaşamamıştır. Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Bu uğurda şehit düşen 251 asker, polis ve sivil vatandaşımızı saygıyla anıyor,  ailelerine ve Anavatan Türkiye’mize başsağlığı diliyorum.

Demokrasi yoluyla belirlenen milli iradeden asla vazgeçilemez, milli irade dikta yoluyla ortadan kaldırılamaz. Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!”

Devamını Oku

Trending

Reklam