Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Rum Basını

Güney’de Seçim Anketlerinde Disi Önde Gidiyor

Published

on

Güney Kıbrıs’ta 30 Mayıs’ta yapılacak genel seçime yönelik anketlerde DİSİ’nin birinciliğini koruduğu bildirildi.

Alithia gazetesi, Sigma’nın dün yayımladığı yeni ankete göre DİSİ’nin yüzde 25,7’lik oy oranıyla birinci parti olduğunu ve DİSİ’yi yüzde 23,4 ile AKEL, yüzde 13 ile DİKO, yüzde 6,8 ile Rum Ulusal Halk Cephesi (ELAM), yüzde 5,7 ile EDEK, yüzde 5,4 ile Ekologlar-Vatandaşlar İnisiyatifi, yüzde 3,5 ile Demokratik Cephe (DİPA), yüzde 3,4 ile “Nesil Değişimi”, yüzde 2,5 ile KEKK, yüzde 1,5 ile Dayanışma Hareketi ve aynı oy oranıyla Hayvan Partisi, yüzde 1,4 ile “Mağusa” ve yüzde 0,9 ile “Uyanış 2020”nin izlediğini yazdı.

Gazete, anketin 10-14 Mayıs tarihleri arasında “LS Prime Market Research&Consulting Ltd” adlı şirket tarafından Sigma hesabına, Güney Kıbrıs genelinde 1273 kişiyle rastgele telefon görüşmeleriyle yapıldığını kaydetti.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rum Basını

Kuzey’de Çalındı, Güneyde Bulundu!

Published

on

By

İnönü’de evinin önünde duran ‘GK 081’ plakalı Mitsubishi Strada markalı arabası çalınan Mehmet Erbil Taşer isimli vatadaşın arabası Limasol’da bulundu. Sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapan Taşer, arabasının bir kapı camının kırıl olduğunu belirterek, “Camı kırıp direksiyonun altından düz kontak yapmışlar. İki kesimin polis teşkilatı gerekli işlemleri yaptıktan sonra alabileceğim. Buna da şükür. Umarım failler yakalanır da benzer olaylar yeniden olmaz” dedi.

Devamını Oku

Rum Basını

Rum Meteorolojiden şiddetli fırtına uyarısı

Rum Meteoroloji Dairesi bugün ülkede şiddetli fırtına beklendiği uyarısında bulundu.

Published

on

By

 

Rum kaynaklara göre, özellikle sabah 11.00-19.00 saatleri arasında beklenen fırtına konusunda sarı alarm yayımladı.

Rum Meteoroloji Dairesi, dolu yağışının muhtemel olmakla birlikte yağış yoğunluğunun saatte 35-50 milimetre olmasının beklendiğini açıkladı.

Devamını Oku

Rum Basını

Yunanistan’dan Sonra Rumlar’da Kışkırtma Peşinde

RMMO, 06 -10 Haziran 2022 tarihleri arasında tüm birliklerinin katıldığı Nikitis-Dimitra Tatbikatı icra etmiştir.

Published

on

By

 

Yapılan tatbikatın görselleri RMMO’nun resmi internet sitesinden paylaşıldı ve fotoğrafta tanıdık biri vardı. Lazaros MAVROS. Peki Lazaros Mavros kimdir?

Terörist başı Apo’ya verdikleri C015918 numaralı, 1995-2005 yılları arasında geçerliliği olan Kıbrıs (Rum) Cumhuriyeti pasaportunun sahibi. Hayali bir kişilik değil yani.

Yunanistan’ın son dönem artan tahriklerinden sonra Rumların tatbikatta çekilen fotoğraflarda bu kişiyi RMMO resmi internet sayfasında servis etmesi Rumların terör örgütü PKK’ya verdiği desteğin bir göstergesidir.

Ve şimdi biz Kıbrıslı Türklerden, anavatanımızın can düşmanı PKK’ya yataklık eden Kıbrıslı Rumlarla ortak yaşamamız istenmektedir.

 

 

 

 

 

Devamını Oku

Trending

Reklam