Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

KTHEB’in yaptırdığı çocuk oyun parkı hizmete açıldı

Published

on

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği (KTHEB)’nin, hayatını kaybeden Hemşire Şerife Örs Özer adının yaşatılması amacıyla yaptırdığı çocuk oyun parkı hizmete açıldı.

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği bahçesinde yaptırılan çocuk oyun parkının dünkü açılış töreninde, Şerife Örs Özer de anıldı.

KTHEB’den verilen bilgiye göre, törene, Birlik Başkanı Ali Bolat ve Yönetim Kurulu, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Abidin Akbirgün, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birimi Sorumlu Hekimi Erdem Beyoğlu, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhemşiresi Teslime Akbaş, Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Başhemşiresi Şerife Bekai, Bülent Ecevit Rehebilitasyon Merkezi Başhemşiresi Hatun Ayar, Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Kardiyoloji Servisi Sorumlusu hemşire Özlem Yorgancı, KTHES Başkanı İbrahim Özgöçmen, Şerife Örs Özer’in ailesi, arkadaşları ve meslektaşları katıldı.

KTHEB Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Reşat Karakahraman’ın açılış konuşmasının ardından KTHEB Başkanı Ali Bolat söz olarak günün anlam ve önemini anlattı.

BOLAT: “VEFA ÖNEMLİDİR”
KTHEB Başkanı Ali Bolat, şöyle konuştu:

“Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği Yönetim Kurulu ile aldığımız karar neticesinde kurumumuzda kalıcı eserler bırakmaya karar verdik.  Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk Ergen Psikiyatri Polikliniği bahçesinde Merhume Şerife Örs Özer hemşirenin adının yaşayabileceği çocuk oyun parkı yapmayı ve Cengiz Topel Hastanesi’nde merhum hemşire Enver Bozkurt adının yaşatılacağı 60 kişilik konferans toplantı binası yapılmasına karar kıldık. Bizler kesinlikle kardeşlerimizin sadece nefes aldığı sürece bizlerle olmasını istemiyoruz. Arkadaşlarımızın anısını her zaman yaşatmak istiyoruz. Her şeyden önce vefa çok önemlidir. 2 arkadaşımız adına kalıcı birer eser bırakmak istedik. Bu sebeple Sağlık Bakanımıza, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne, Cengiz Topel Hastanesi’ne ve emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Her kararımız da yanımızda olduklarını her zaman göstermişlerdir.”

Bolat sözlerine şu şekilde devam etti:

“10 yıl boyunca Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde halka hizmet etmiş KTHEB Üyesi olan, Merhume Hemşire Şerife Örs Özer’in 2017 yılında üzücü vefatından dolayı merhume meslektaşımızın adının yaşatılabilmesi için çocuk oyun parkına adını verdik. Çocuk hastalarımız poliklinik hizmeti alırken güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği hasta çocukların kontrolleri öncesi moral ve motivasyonu yüksek tutmak adına kullanılmasını istedik. Merhumenin ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

DİĞER KONUŞMALAR

Ali Bolat’ın konuşmanın ardından Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Abidin Akbirgün, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi sorumlu hekimi Erdem Beyoğlu düzenlenen açılış ve anma töreninin anlam ve önemine vurgu yaparak memnuniyetlerini dile getirdiler.

EMİROĞLU: “KKTC ÇOCUKLARININ KALBİ DE BU PARKTA ATACAK”
Merhume Hemşire Şerife Örs Özer’in kız kardeşi Fatma Emiroğlu konuşmasında, açılış ve anma töreninde katkısı olan herkese teşekkür etti.

Emiroğlu, rahmetli kız kardeşinin çocukları çok sevdiğini, bu sebeple yapılan bu çocuk parkının anlam ve değerinin çok daha kıymetli olduğunu söyledi.

Şerife Örs Özer’in Kardiyoloji servisinde hizmet verdiğini ve “KKTC’nin kalbi Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde atıyor” dediğini anlatan Emiroğlu, “Artık KKTC çocuklarının kalbi de bu parkta atacak. Gülüp, eğlenip, mutlu olacaklar” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel suikast girişimine uğrayan Donald Trump için mesaj yayımladı

Published

on

By

Bașbakan Ünal Üstel ,ABD eski Başkanı ve başkanlık seçimi adayı  Donald Trump’a yapılan suikast girişimi nedeni ile geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Üstel yayımladığı  mesajda şu ifadelere yer verdi:

“ABD’nin 45’inci Başkanı ve Başkan Adayı Sayın Donald Trump’a yönelik gerçekleştirilen suikast girişimini kınıyorum.

ABD seçimlerine ve yüksek sadakatle bağlı olduğumuz demokrasiye karşı yapılmış bu saldırının en kısa sürede aydınlatılmasını ve faillerin ortaya çıkarılmasını diliyorum.

Hangi düşünceden olursa olsun, hiç kimse kurşunlara hedef yapılarak susturulamaz, yok edilemez.

Bu vesileyle, dost ve müttefik Amerika halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Sayın Trump’a acil şifalar diliyorum.”

 

Devamını Oku

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel, Avrupa Şampiyonu Enver Haskasap’ı tebrik etti

Published

on

By

Baṣbakan Ünal Üstel, Macaristan’da gerçekleştirilen “Trackwood Festival this July”de Avrupa şampiyonu olan Drift Neu Racing Team pilotu Enver Haskasap’ı tebrik etti.

Üstel sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Macaristan’da gerçekleştirilen Trackwood Festival this July’de büyük bir başarıya imza atarak Avrupa şampiyonu olan kıymetli kardeşim Enver Haskasap’ı tebrik ederim.

Enver Haskasap uzun yıllardır ülkemizi Uluslararası platformda temsil etmekte ve elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırmaktadır.

Yıllarca bıkmadan, usanmadan ülke sporuna kattığı değerler için Enver Haskasap’a şahsım ve ülkem adına teşekkür ederim.” dedi.

Devamını Oku

Kıbrıs

Töre:Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir

Published

on

By

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Töre, “Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Töre mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Türk milleti tarihi boyunca savaşmış, direnmiş ve hürriyetinden asla taviz vermemiştir. Tarihimizin en sinsi saldırılarından biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimine karşı Türk milleti önemli bir zafer elde etmiştir.  15 Temmuz darbe girişimi Türkiye Cumhuriyetine, milli ve demokratik değerlerine ve tüm kazanımlarına sahip çıkılmasıyla hüsrana uğratılmıştı.

“Demokrasiye ve özgürlüğe canı pahasına sahip çıkan şehitlerimizi rahmetle anıyor, Türk milletinin demokrasi zaferini kutluyorum.

15 Temmuz gecesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği direktifle, Türk halkının, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek mensuplarının, Türk Polis Teşkilatı’nın, basının gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlık günlere taşımak isteyenler emellerine ulaşamamıştır. Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Bu uğurda şehit düşen 251 asker, polis ve sivil vatandaşımızı saygıyla anıyor,  ailelerine ve Anavatan Türkiye’mize başsağlığı diliyorum.

Demokrasi yoluyla belirlenen milli iradeden asla vazgeçilemez, milli irade dikta yoluyla ortadan kaldırılamaz. Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!”

Devamını Oku

Trending

Reklam