Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

Üstel: Gelecek hafta Türkiye’den aşılar gelecek

Aşının pandemi ile mücadelede en güçlü silah olduğuna işaret eden Üstel, aşı tedarikinde Türkiye’nin yaşamsal desteğine vurgu yaptı.

Published

on

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, BRT’nin #burasıönemli programında Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı.

Aşının pandemi ile mücadelede en güçlü silah olduğuna işaret eden Üstel, aşı tedarikinde Türkiye’nin yaşamsal desteğine vurgu yaptı.

Üstel, Türkiye’nin büyük desteği varken AB’nin küçük çaplı desteğini yeterli görmediklerini söyledi.

Üstel, “ Gelecek hafta Anavatan Türkiye’den aşı bekliyoruz. Bu gelecek aşıyla, toplumunbüyük bir kısmını aşılacağız ve ülkemizi sarıdan yeşile geçirmeyi hedefliyoruz. Anavatanımızdan bize verilen bilgiler yüklü miktarda aşının geleceğidir. Hazırlık yapmaya başladık. Aşı merkezlerini çoğalttık”dedi.

Üstel, halen isteyenlerin AstraZeneca da olabileğini ekledi.

Üstel, “ yeni aşılar gelince bir buçuk ay içinde 20 yaşına kadar inmeyi hedefliyoruz. Aşı çalışmaları genişleyecek ve önemli oranda bir rahatlama gelecek. İnsanımzın sağlığını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Ünal Üstel, Türkiye’nin gerek aşı alımı gerekse de aşı üretimine geçmesiyle 2021’de aşı diye bir problem olacağını düşünmediğini vurgularken erken seçim sorusu üzerine “ erken seçim intihardır. şu an ilk etapta isteğimiz aşıların gelmesiyle Temmuz’da ülkenin büyük kısmını aşılayacağız ve kriterlerle önlemlerle ülkenin tümünü açacağız” şeklinde konuştu.Bakan Üstel, restoranları gelecek hafta gece 12.00’ye kadar uzatacaklarını, sokağa çıkma yasağının ise bir süre daha süreceğini ifade etti.

Şu an 23 hastanın hastanede tedavi gördüğünü belirten Üstel, 2 hastanın ise yoğun bakımda entübe edildiklerini kaydetti.

Üstel bir lojmanda 85 kişinin pozitif olması ile ilgili de gerekli müdahalenin yapıldığını, taramalar yapıldığını, karantinaya alındıklarını, endişe edilecek bir durum olmadığını söyledi
        
        
                   

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel suikast girişimine uğrayan Donald Trump için mesaj yayımladı

Published

on

By

Bașbakan Ünal Üstel ,ABD eski Başkanı ve başkanlık seçimi adayı  Donald Trump’a yapılan suikast girişimi nedeni ile geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Üstel yayımladığı  mesajda şu ifadelere yer verdi:

“ABD’nin 45’inci Başkanı ve Başkan Adayı Sayın Donald Trump’a yönelik gerçekleştirilen suikast girişimini kınıyorum.

ABD seçimlerine ve yüksek sadakatle bağlı olduğumuz demokrasiye karşı yapılmış bu saldırının en kısa sürede aydınlatılmasını ve faillerin ortaya çıkarılmasını diliyorum.

Hangi düşünceden olursa olsun, hiç kimse kurşunlara hedef yapılarak susturulamaz, yok edilemez.

Bu vesileyle, dost ve müttefik Amerika halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Sayın Trump’a acil şifalar diliyorum.”

 

Devamını Oku

Kıbrıs

Baṣbakan Üstel, Avrupa Şampiyonu Enver Haskasap’ı tebrik etti

Published

on

By

Baṣbakan Ünal Üstel, Macaristan’da gerçekleştirilen “Trackwood Festival this July”de Avrupa şampiyonu olan Drift Neu Racing Team pilotu Enver Haskasap’ı tebrik etti.

Üstel sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Macaristan’da gerçekleştirilen Trackwood Festival this July’de büyük bir başarıya imza atarak Avrupa şampiyonu olan kıymetli kardeşim Enver Haskasap’ı tebrik ederim.

Enver Haskasap uzun yıllardır ülkemizi Uluslararası platformda temsil etmekte ve elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırmaktadır.

Yıllarca bıkmadan, usanmadan ülke sporuna kattığı değerler için Enver Haskasap’a şahsım ve ülkem adına teşekkür ederim.” dedi.

Devamını Oku

Kıbrıs

Töre:Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir

Published

on

By

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Töre, “Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Töre mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Türk milleti tarihi boyunca savaşmış, direnmiş ve hürriyetinden asla taviz vermemiştir. Tarihimizin en sinsi saldırılarından biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişimine karşı Türk milleti önemli bir zafer elde etmiştir.  15 Temmuz darbe girişimi Türkiye Cumhuriyetine, milli ve demokratik değerlerine ve tüm kazanımlarına sahip çıkılmasıyla hüsrana uğratılmıştı.

“Demokrasiye ve özgürlüğe canı pahasına sahip çıkan şehitlerimizi rahmetle anıyor, Türk milletinin demokrasi zaferini kutluyorum.

15 Temmuz gecesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği direktifle, Türk halkının, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek mensuplarının, Türk Polis Teşkilatı’nın, basının gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’ni karanlık günlere taşımak isteyenler emellerine ulaşamamıştır. Darbe girişiminin karşısında kahraman Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir şeyin olamayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Bu uğurda şehit düşen 251 asker, polis ve sivil vatandaşımızı saygıyla anıyor,  ailelerine ve Anavatan Türkiye’mize başsağlığı diliyorum.

Demokrasi yoluyla belirlenen milli iradeden asla vazgeçilemez, milli irade dikta yoluyla ortadan kaldırılamaz. Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!”

Devamını Oku

Trending

Reklam