Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

YÖDAK “Bina Kirası” konusunda açıklama yaptı

Published

on

YÖDAK, şu anda hizmet verdiği binanın “kirası” hakkında internette yer alan bir haber üzerine kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla açıklama yaptı.

YÖDAK’tan yapılan açıklamada, uzun yıllar ihtiyacın altında personel ve fiziki şartlar ile çalışmalarını büyük bir fedakârlık ile yürüten YÖDAK’ın ihtiyaç duyduğu çağdaş çalışma ortamı ve bu şartları sağlayacak bir bina için uzun süren araştırmalar sonucunda 11 Şubat 2019 tarihinden itibaren Köşklüçiftlik 28 Kasım Sokak’ta bulunan binasına taşınarak hizmet vermeye başladığı belirtildi.
Söz konusu binanın, kamuoyunda “Dörtlü Koalisyon Hükümeti” döneminde YÖDAK’ın kullanımı amacıyla kiralandığı ve tüm işlemlerin de büyük bir şeffaflıkla, kanunlara uygun bir şekilde gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Binanın kira sözleşmesi ne kiracı ne de kiralayan tarafından değil devletin bu konudaki yetkili kurulu olan KKTC İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Kira Takdir Komisyonu tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bahse konu binaya YÖDAK, 11/02/2019 tarihinde taşınmış ve ilk yıl kira gideri olarak 18,930-TL ödenmiştir. 2020 yılı ile ilgili yine Kira Takdir Komisyonu’nun değerlendirmesi neticesinde kira bedeli 24,000-TL olarak belirlenmiş ve 2021 yılı için de yapılan değerlendirmede kira artışına gidilmeden yaklaşık 1000 m2 için kira bedeli 24,000-TL olarak devam etmiştir.
Kamuoyunda bu kiralama işlemi için hem YÖDAK hem de Tatar ailesi için oluşturulmaya çalışılan algıya rağmen, kiralama döneminde Tatar ailesinin herhangi bir ferdi bu kiralamayı etkileyebilecek bir makamda bulunmadığı gibi kiralamanın onayı da şu anda Cumhurbaşkanımız olan Sn. Ersin Tatar’ın ana muhalefet partisi lideri olduğu dönemde, 10/2019 sayılı önergenin Bakanlar Kurulu’nca onaylanan 03.01.2019 tarihli TE (K-1) 26-19 karar sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizin tüm siyasi partilerinin ve siyasi sisteminin dışında, ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan YÖDAK’ın da töhmet altında bırakılmasının ülkemize vereceği zararı öngörerek bu açıklamayı yapma gereği görülmüştür.”

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

Bugün 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı…

Published

on

By

Bugün 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı… Barış Harekatı’nın 50’nci yıl dönümünde tören ve etkinliklerle kutlanıyor…

Kıbrıs’ta 15 Temmuz 1974’teki Yunanistan destekli darbenin ardından Türkiye’nin garantörlük hakkını kullanarak 20 Temmuz 1974’te Kıbrıs’a yaptığı çıkarmanın üzerinden yarım asır geçti.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yılı kutlamalarına, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve kabine üyelerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda milletvekili katılıyor.

Azerbaycan’dan çeşitli heyetler de bu amaçla KKTC‘de bulunuyor.

Konuk heyetler, törenlere katılmak yanında çeşitli ziyaretlerde de bulunuyor.

Bugün İlk tören saat 09.30’da Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek.
Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki resmigeçit töreni ise saat 10.00’da başlayacak.

İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesi, tören birliklerinin denetlenmesi ve halkın bayramının kutlanmasıyla başlayacak tören, Yavuz Çıkarma Plajı’ndan getirilen bayrakların Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a teslim edilmesiyle devam edecek.Tören, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşmaların ardından Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği konseri, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Tüfekli Grup gösterisi ve resmigeçitle sona erecek.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 50’nci Yıl Dönümü Resepsiyonu düzenleyecek.

Resepsiyon, saat 20.00’de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yer alacak.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı, ilçelerde ve diğer bazı yerleşim yerlerinde de törenler ve etkinliklerle kutlanacak.

Devamını Oku

Kıbrıs

Bayrak FM 30 yaşında … Bayrak FM için, BRT yapımcılığında “Bir Bayrak FM Hikayesi” adıyla belgesel hazırlandı

Published

on

By

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde yayın hayatına 20 Temmuz 1994 tarihinde başlayan Bayrak FM, 30’uncu yılını kutluyor.

“Kendi sesinize hoş geldiniz” diyerek, “Radyo Keyfi” sloganıyla yola çıkan Bayrak Fm, ilk günden itibaren kalitesinden ödün vermeden ve her geçen gün kendini yenileyerek, popüler müziğin öncüsü olmaya devam ediyor.

4 ayrı frekansıyla tüm Kıbrıs ve Türkiye’nin güney sahillerine, uydu ve internet aracılığı ile de dünyaya sesini ulaştıran Bayrak FM, 7/24 kesintisiz yayınlarıyla, her an radyo dinleyicisine eşlik edebilme misyonunu taşıyor.

Müzik-eğlence ağırlıklı programlarıyla müzik haberden, günlük hayattan kesitlere, mizahtan röportajlara, sosyal içerikli konulardan, teknoloji haberlerine, kültür-sanattan, nostaljiye birçok konuya yer veren Bayrak FM, bir yandan da Türkçe Pop ve Rock müziğinin en iyi örneklerini dinleyiciye ulaştırıyor.

Ajanda haberleriyle güncel kültür-sanat etkinliklerini, Müzik Haber ile de, müzik dünyasının son gelişmelerini dinleyci ile buluşturan Bayrak FM, Brt Radyo Haber aracılığıyla ise, günün gelişen olaylarını dinleyiciye sunuyor.

Bayrak FM, kuruluşundan bu yana destek olduğu ülke müziği ile ilişkisini ise, 2017 yılında düzenlemeye başladığı Bayrak Fm Konser serisi ile daha da geliştiriyor. Bir yandan ülke müziğine destek olan konserler, bir yandan da müzikseverlere daha yakın durma amacını taşıyor.

Bu yıl 30’uncu yılını kutlamanın gururunu yaşayan Bayrak FM için, BRT yapımcılığında belgesel hazırlandı.

Seçil Baba’nın yönetmenliğinde, Suphi Değer’in prodüktörlüğünde hazırlanan belgesel, “Bir Bayrak FM Hikayesi” adıyla yayınlanıyor.

Belgesel de Bayrak FM, kuruluşundan itibaren radyonun can damarı olan radyocuların ağzından anlatılıyor.

Devamını Oku

Kıbrıs

Barış Harekatı’nın 50. yıl dönümünde ‘Şafak Nöbeti’ tutuldu

Published

on

By

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 50. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Barış Harekatı’nın başladığı yer olan Alsancak Yavuz Çıkarma Plajı’nda Şafak Nöbeti tutuldu.

Şafak Nöbeti için saat 20.30’da Yavuz Çıkarma Plajı çemberinde toplanan fener alayı Yavuz Çıkarma Plajı İskelesi’ne yürüdü.

Fener alayı korteji ile başlayan nöbette dualar okundu, SAT timi gösteri yaptı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu ve Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği konser verdi.

TRT sanatçıları Dünya Tekin, Zafer Albayrak ve Gökçe Nur Semerci’nin konser verdiği gecede, sevilen sanatçı Ferhat Göçer de sahne aldı.
Etkinlikte havai fişek ve lazer gösterileri de yer aldı.

Devamını Oku

Trending

Reklam