Connect with us
Örnek Resim Örnek Resim

Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Tatar, GAÜ mezuniyet töreninde konuştu: “Hayat boyu eğitime devam edin”

Published

on

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) “2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne” katılarak konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Tatar’ın ayrıca, Türkiye’de engelli bireylerin yargıç olmalarındaki engelin kaldırılmasında öncü olduğu belirtilen İstanbul milletvekili avukat Serkan Bayram’a Onursal Doktora Payesini takdim ettiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, törende yaptığı konuşmada, mezun olmaya hak kazanan öğrencileri tebrik etti, ülkelerine dönecek olanların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni unutmamalarını istedi ve tüm öğrencilere başarılar diledi. 

Kendisinin de üniversiteden 40 yıl önce mezun olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, öğrencilere seslenerek, “Zamanı iyi değerlendirin ve size sunulan fırsatların kıymetini iyi bilin” dedi.

Öğrencilerin tahsilleri süresince üniversitenin imkanlarından faydalandığını anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, öğrencilerin en büyük kazanımlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde arkadaşlık, dostluk ve kardeşlik olduğunu ifade etti.

 Gelişen teknoloji ve iletişim kanalları sayesinde mezuniyet sonrası mezunların arkadaşları ve öğretmenleriyle iletişimlerini sürdürebileceğini anlatan Cumhurbaşkanı Tatar, mezunların kendilerini yenilemesi ve geliştirmesi için hayat boyu eğitimin önemine dikkat çekti.

 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, konuşmasının devamında öğrencilere hitaben şöyle konuştu:

 “Hiçbir zaman mücadeleden kopmayın, pes etmeyin. İnsanlığa, ülkenizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı koyun.

 Hayatın değerini bilin ve hayatı sevin. Çalışın, üretin ve mutlu olun. Karşı tarafa dürüst olun. Özgüveninizi yakalarsanız başarıyı yakalarsanız.

Çağımızdaki gelişmelerle hayat boyu eğitim alarak başarılı olmamanız için hiçbir neden yok.”

Devamını Oku
Yorum Yapabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kıbrıs

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yıl dönümü… Şehitler Anıtına çelenk sunuldu

Published

on

By

20 Temmuz Barış Harekatı 50’nci Yılı etkinleri çerçevesinde bugün sabah Şehitler Anıtı’na çelenk sunuldu.

Lefkoşa Şehitler Anıtı önünde saat 08.00’de çelenklerin Şehitler Anıtı’na konulmasıyla başlayan törende, saygı duruşu, saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Tören, Şehitlik Özel Defteri’nin imzalanmasıyla sona erdi.

Devamını Oku

Kıbrıs

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de

Published

on

By

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılmak üzere KKTC’ye geldi.

Erdoğan ilk olarak Atatürk Anıtı önündeki törene katılacak, ardından da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki törene katılacak.

Devamını Oku

Kıbrıs

Özkurt: Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım

Published

on

By

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde yayın hayatına 20 Temmuz 1994 tarihinde başlayan Bayrak FM, 30 yaşında…

Bu yıl 30’uncu yılını kutlamanın gururunu yaşayan Bayrak FM için, , “Bir Bayrak FM Hikayesi” belgesel de hazırlandı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt da, Bayrak FM, 30’uncu yılını dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özkurt yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ Böylesi önemli ve anlamlı bir günde 30’uncu yılını kutlayan ve en çok dinlenen kanallar arasında olan Bayrak FM’in yeni yaşını gurur ve mutlulukla kutlarım. 1963’te mücadele ile kurulan Bayrak Radyosu’nun ardından açılan Bayrak İnternational, Bayrak FM, Bayrak Klasik, Bayrak Türk Müziği ve Bayrak Radyo Haber kanalları Kıbrıs Türk halkına hizmet vermeye devam edecektir.”

Devamını Oku

Trending

Reklam